Alamaailman Vasarat – Maahan (2007)

Po trečiojo albumo „Kinaporin Kalifaatti“ su suomių muzikos legenda Tuomari Nurmio, Alamaailman Vasarat vėl grįžo į instrumentinės muzikos kelią. To įrodymas – ketvirtasis grupės diskas – „Maahan“.

Kurdama muziką, grupė naudojasi tuo pačiu receptu. Pankiškas hardrokas sumaišomas su klezmeriu, Balkanų melodijomis, pridedama daug draivo ir geros nuotaikos. Ketvirtasis diskas, ne prastesnis už ankstesnius.

Štai ką apie kompozicijas rašo jų kūrėjai:

Maahan
„Šalyje“ – titulinė kompozicija, kuri iš tikrųjų yra „vasaraziečių“ tautos emigrantų daina. Jei tavo šalyje neliko jokio maisto ir gėrimų, tu privalai eiti ieškoti jo kur nors kitoje vietoje. Iš pradžių daina buvo skirta, kad ją dainuotų, tačiau mes nusprendėme palikti ją instrumentinę, nes ir kompozicijos nuotaika ir melodija yra pakankamai stiprios, kad susidoroti patiems. Diana įrašyta be dublių, gyvai, viename dideliame kambaryje studijoje.

Kyyhylly
„Angies sekluma“. Panaši į film noir juostų istorija apie vieno šlykštaus tipo keistą artefaktą, kuris yra pavojingas visai žmonijai. Gabalas pavogtas, o jį vejasi, galiausiai jį grąžina ir deda į rūsį, kur jis ir lieka toliau nuo žmonių akių.

Helmi otsalla
„Kaktos perlas“. Tai kriminalinė istorija, įvykusi cirke. Kažkas užmušė visą krūvą artistų. Kaip dažnai būna, žudikė – kokia nors gyvatė. Pavyzdžiui, smauglys arba pitonas, su kuriuo prastai elgėsi ir dabar jis nori keršto.

Luiden valossa, naapurin talossa
„Kaimynų namo kaulų šviesoje“. Atsimeni, tavo gatvėje buvo tiks namas, kuriame atrodė nieks negyvena, tačiau tu buvai įsitikinęs, kad naktimis matei ten šviesos blyksnius? O tėvai tau sakė neiti ten, kad ir kas benutiktų. Na, šioje dainoje tu pakliūna į šį namą ir suprasi, kodėl tau draudė ten eiti.

Huikeuden lieriö
„Didybės cilindras“. Kosminė kelionė – labai pavojingas sumanymas ir nereikia į tai žiūrėti lengvabūdiškai. Tai trumpa istorija apie būrelį linksmų vaikinų, kurie išsiruošė į kosmosą laivu. Ir nors viskas baigiasi laimingai, tačiau neaišku, kiek toli jie nuskris.

Eläimet huutaa
„Gyvūnų klyksmas“. Kompoziciją sudaro dvi dalys. Pirmoji – trumpa istorija apie „vasaraziečių“ fermerį, kurio ryžiai žuvo nuo bombardavimo ir jis nėra tuo labai patenkintas. Laimei, jis girdi gyvūnų klyksmą miške ir randa tarp šių keistų gamtos padarų savo naują gyvenimą.

Lumeen nukkuneet
„Tie, kas krenta sniege“. Iš pradžių daina buvo parašyta dokumentiniam filmui apie Karlevo Palsą, kurio karjera liūdnai nutrūko. Kai įprasta – alkoholis, sąmonės netekimas ir mirtis nuo nušalimo Šiaurės Laplandijos sniege.

Katkorapu
„Menkystos reabilitacija“. Ši kompozicija iš pradžių buvo sugalvota kaip įsivaizduojamas Neapolio vestuvių paveikslas. Arba antra, slaptai vykstantis nuo pirmojo. Sunku paaiškinti, tačiau kam to reikia? Viduržemio melodijų junginys su džiunglių ritmais ir saksofonais.

Käärme toi ruton kaupunkiin
„Gyvatė atnešė į miestą marą“. Tai galingas šokių gabalas su stipria klezmerio įtaką. Tai pat tai istorija apie tai, kaip gyvatės sugalvojo užkrėsti miestelį maru. Bet laimei, viskas baigėsi blogai gyvatėms ir miestas saugus, bent jau dabar.

Rooman ruumiit
„Romėnų kūnai“. Už Romos ribų, visoje Appia gatvėje yra krūvos katakombų. Naktimis numirėliai ten atsibunda ir išeina ieškoti šviežių kūnų. Zombių daina, jei norite.

Rekomenduojame!

Įvertinimas: 10/10

1. Maahan
2. Kyyhylly
3. Helmi Otsalla
4. Luiden Valossa, Naapurin Talossa
5. Huikeuden Lieriö
6. Eläimet Huutaa
7. Lumeen Nukkuneet
8. Katkorapu
9. Käärme Toi Ruton Kaupunkiin
10. Rooman Ruumiit
11. Elukka

Jarno Sarkula - saxes, clarinets & other woodwinds
Erno Haukkala - trombone, tuba, piccolo trombone
Miikka Huttunen - pump organ, grand piano, keyboards
Tuukka Helminen - cello
Marko Manninen - cello
Teemu Hänninen - drums, percussion

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma