Dub – 1970-aisiais Jamaikoje atsiradęs stilius. Iš pradžių dub kuriniai buvo panašūs į regio dainas su pašalintu (kartais dalinai) vokalu. Nuo 1970-ųjų vidurio dub tapo savarankišku reiškiniu, kuris laikomas eksperimentine ir psichodeline regio atmaina. Dub muzikos dėka gimė remiksų darymo technologijos ir kultūra, taip pat dub paveikė hip-pop, house, drum and bass, trip-hop, dubstep ir kitų stilių vystymąsi.
Pagal skambesį dub charakterizuojamas galinga boso linija, bendru erdviniu kompozicijos skambesiu ir gilių garsų aidu, ypač būgnų ir perkusijų. Kadangi dub yra regio atmaina, boso linijos kuriamos pagal šio stiliaus kanonus.
Dub muzikos stilius savo pavadinimą gavo regio dainų „dubliavimo“ jų instrumentinių, orientuotų į ritmą, versijų dėka. 1970-aisiais dub peraugo į visavertį muzikinį stilių. Regio dainų perrašinėjimas tapo įprastu 1967 metų pradžioje, kai didžėjai pastebėjo, jog šokių klubuose ir vakarėliuose žmonės patys su malonumu jas dainuoja. 1969 metais kai kurie diskžokėjai, skambant šioms instrumentinėms versijoms kalbėdavo, dažnai keisdami jau žinomus dainos žodžius.
Vienu pastebimiausių „ankstyvųjų“ didžėjų buvo U-Roy. Jis išsiskyrė tuo, kad įrašuose vedė improvizacinį dialogą su dainininkais. Garso sistema (sound system), su kuria dirbo U-Roy, priklausė garso režisieriui King Tubby. Pastarasis miksavo visus instrumentinius garso takelius, kuriems skambant, U-Roy kalbėdavo. Galiausiai King Tubby pradėjo eksperimentuoti, darydamas šių takelių remiksus, didindamas ritmo sekcijos garsą, šalindamas visas arba beveik visas vokalines partijas, jei jos buvo, ir pridėdamas reverberaciją ir aidą. Dauguma regio gerbėjų suvokė tai kaip muzikos išsilaisvinimą nuo nereikalingų elementų tam, kad pasiekti jos esmę. Singlai su instrumentinėmis versijomis „B“ pusėje labai paplito, ir King Tubby remiksai kartais tapdavo svarbesniais už originalius kūrinius. Nuo 1974 metų pasirodė albumai pilnai sudaryti iš „dubliuotų“ dainų su pastebima Tubby miksų įtaka. 1974 metais išleistas Keith’o Hudson’o albumas „Pick A Dub“ laikomas pirmuoju visaverčiu dub albumu.
Dar vienas svarbus asmuo dub muzikai yra Lee „Scratch“ Perry arba kosminio dub’o ganytojas, kaip jis pats save vadino. Lee „Scratch“ Perry įrašė dešimtis albumų ir tūkstančius singlų.
Populiarumo viršūnę dub muzika pasiekė 1970-ųjų pabaigoje, tuo metu ji tapo žinoma Didžiojoje Britanijoje ir JAV.
1976 metais pagal populiarumą Jamaikoje dub muzika nusileido tik regiui. Taip pat dub paplito Didžiojoje Britanijoje (prie to labai prisidėjo garso įrašų kompanija „Island Records“), kur tokie regio atlikėjai kaip Burning Spear ir Black Uhuru sėkmingai įvaldė dub.
1980-aisiais Didžiojoje Britanijoje buvo populiarios šios dub grupės ir atlikėjai: Mad Professor, Aswad, Adrian Sherwood, Scientist, Prince Jammy, Mikey Dread ir kiti.
1990-aisiais Didžiojoje Britanijoje kylo naujoji dub banga: Jah Shaka, Jah Warrior, Mixman ir kiti.