Hardcore

Hardcore – (arba hardcore punk) 1970-ųjų pabaigoje JAV ir Didžiojoje Britanijoje susikūręs sunkesnis ir šiurkštesnis pankroko stilius. Hardcore muzika, lyginant su pankroku, tapo greitesnė, sunkesnė, kompozicijos trumpesnės. Hardcore turėjo didelę įtaką 1980-ųjų pabaigos ir 1990-ųjų pradžios sunkiosios muzikos vystymuisi.

„Hardcore“ termino kilmę nustatyti yra sudėtinga. Iš pradžių jis reiškė ne tiek stilių, kiek muzikantų susivienijimą. 1981 metais Vankuverio grupė D.O.A išleido albumą „Hardcore ’81“, taip prisidėdama prie termino populiarinimo.

1970-ųjų pabaigoje JAV pradėjo vystytis hardcore muzika. Pirmuoju hardcore albumu (nors tik 15 minučių trukmės) laikomas grupės Circle Jerks (pirmojo Black Flag vokalisto grupė) darbas „Group Sex“. Kitomis ankstyvosiomis hardcore grupėmis buvo Teen Idles, Jerry's Kids, 7 Seconds, Minor Threat.

Reikšmingiausiomis 1980-ųjų hardcore grupėmis laikomos Black Flag, Minor Threat, Bad Brains. Black Flag padarė didelę įtaką vietinėms, o vėliau ir visos Šiaurės Amerikos hardcore grupėmis. Ji viena iš pirmųjų hardcore grupių pradėjo rengti turus po JAV. Hardcore muzika vystėsi ir Didžiojoje Britanijoje, kur dažnai buvo vadinama street-punk. Žymiausi jo atstovai – The Exploited, Discharge, GBH.

1980-ųjų pradžioje atsirado nauja greita hardcore atšaka – thrashcore, kurią grojo grupės Cryptic Slaughter, D.R.I. ir kt. Vėliau thrashcore peraugo į powerviolence. 1980-ųjų pabaigoje, susiliejus hardcore ir metalui, atsirado metalcore stilius.

Kai kurios grupės siekė išplėsti hardcore ribas. Grupė Minutemen grojo technišką ir melodingą hardcore su funk elementais, ji nemažai prisidėjo prie alternatyvaus roko vystymosi. Bad Religion suteikė hardcore muzikai melodingumo ir apjungė hardroko ir regio ritmus. The Replacements ankstyvojoje kūryboje eksperimentavo su bliuzu, suft-rock’u ir folk muzika.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma