New Order

New Order – 1980 metais įkurta Didžiosios Britanijos grupė, jungianti New Wave ir post-punk muziką su šokių muzikos elementai.

Po Joy Division lyderio Ian’o Curtis’o savižudybės likę grupės nariai – Bernard’as Sumner’is, Peter’is Hook’as ir Stephen’as Morris’as – nusprendė ir toliau groti kartu. Savo grupę jie pavadino New Order. Dainavimas buvo patikėtas Sumner’iui. Taip pat jis parašė daugumą New Order tekstų.

1980 metais New Order pradėjo intensyvią koncertinę veiklą. Iš savo repertuaro jie visiškai pašalino Joy Division dainas. Netrukus išryškėjo papildomo grupės nario poreikis. Juo tapo Morris’o draugė ir būsima žmona Gillian Gilbert. Ji grojo gitara ir sintezatoriumi.

1981 metų pradžioje New Order išleido debiutinį singlą „Ceremony“, kuriame taip pat buvo daina „In A Lonely Place“. Šie kūriniai buvo repetuojami su Ian’u Curtis’u prieš jo mirtį. Tais pačiais metais pasirodė grupės albumas „Movement“. Tai paskutinis Joy Division stilistiškai artimas New Order darbas, taip pat po jo išleidimo buvo atsisveikinta su prodiuseriu Martin’u Hannett’u, prodiusavusiu ankstesnius New Order ir Joy Division darbus. Grupė ilgą laiką negrojo kūrinių iš „Movement“, o Bernard’as Sumner’is vėliau interviu teigė, kad nemėgsta šio albumo. 1981-1983 metais New Order ieškojo savo skambesio.

1982 metais grupė atidarė disko klubą „Haçienda“, kuris tapo britų house muzikos Meka. 1983-aisiais New Order išleido singlą „Blue Monday“. New Order narių teigimu, šioje dainoje labiausiai jaučiama Kraftwerk, itališko disko bei Niujorko klubų šokių muzikos įtaka. „Blue Monday“ tavo geriausiai perkamu singlas muzikos istorijoje. Visame pasaulyje parduota daugiau nei 3 milijonai jo egzempliorių. Tais pačiais metais pasirodė antras New Order albumas „Power, Corruption & Lies“, sujungęs roko ir electro muziką. Šiame darbe niūri nuotaika iš grupė muzikos visiškai išgaravo.

Albumai „Low-Life“ (1985) ir „Brotherhood“ (1986) įtvirtino tipinį New Order skambesį. „Low-Life“ laikas vienu geriausiu grupės albumu, o į „Brotherhood“ pateko vienas labiausiai žinomų kolektyvo kūrinių – „Bizarre Love Triangle“.

1989 metais pasirodė bene mėgstamiausias grupės gerbėjų albumas, „Technique“, užėmęs pirmąją vietą britų tope. Praėjus koncertiniam turui muzikantai ėmėsi solinių projektų.

1990-aisiais New Order įrašė „World In Motion“ – himną Anglijos futbolo rinktinei. Po trijų metų dienos šviesą išvydo albumas „Republic“. Jo skambesys buvo nupoliruotas, o roką užgožė elektroninė muzika. Kai kurie albumo skambesį lygino su Pet Shop Boys. „Republic“, kartu su „Movement“, laikomas silpniausiu New Order albumu, vis dėlto Didžiojoje Britanijoje jis užėmė pirmąją topo vietą. Koncertinio turo po JAV ir Europą metu buvo filmuojamas dokumentinis filmas „New Order Story“. Tuo metu muzikantų santykiai pašlijo ir netrukus jie užsiėmė soliniais projektais.

1998 metais New Order surengė kelis koncertus Didžiojoje Britanijoje. 2001 metais buvo išleistas albumas „Get Ready“, pripildytas agresyvaus gitarų skambesio. Apskritai „Get Ready“ dainos turėjo mažai bendro su šokių muzika.

2005-aisiais pasirodė paskutinis New Order albumas, „Waiting For The Sirens' Call“. 2007 metais Peter’is Hook’as pareiškė, kad New Order iširo. Tačiau Sumner’is ir Morris’as tai neigė, teigdami, kad ketina dirbti be Hook’o. Vis dėlto grupė daugiau nerodė gyvybės ženklų.

New Order diskografija:

Movement (1981)
Power, Corruption & Lies (1983)
Low-Life (1985)
Brotherhood (1986)
Technique (1989)
Republic (1993)
Get Ready (2001)
Waiting for the Sirens' Call (2005)
The Lost Sirens (2011)

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma