Sex Pistols

Sex Pistols – 1975 metais sukurta britų grupė, laikoma bene žymiausiu pankroko kolektyvu. Nepaisant to, kad Sex Pistols gyvavo tik apie porą metų, grupė turėjo didelę įtaką pankroko ir roko muzikos raidai.

Sex Pistols istorija prasideda 1973 metais Londone suburtoje grupėje The Strand, kurios nariais buvo vokalistas Steve’as Jones’as, gitaristas Wally Nightingale’as ir Paul’as Cook’as. Grupės pavadinimas buvo paimtas iš Roxy Music dainos „Do the Strand“.

1974 metais The Strand vadybininku tapo Malcolm’as McLaren’as, kuris į grupę atvedė jo parduotuvėje dirbusį bosistą Glen’ą Matlock’ą. McLaren’as pusmečiui persikėlė į Niujorką, kur dirbo New York Dolls vadybininku. Grįžęs 1975 metų gegužę, įkvėptas grupės Television, iš The Strand jis sumanė padaryti provokuojančią grupę. Iš grupės buvo išvarytas Nightingale’as, gitaristu tampo Jones’as, o kolektyvo pavadinimas pakeistas į The Swankers. Dėl savo įšaukiančios išvaizdos į perklausą buvo atitemptas 19-metis John’as Lydon’as. Jo dainavimas Jones’ui ir Cook’ui kėlė juoką, tačiau McLaren’as įtikino juos priimti Lydon’ą. Vėliau dėl savo nenoro valytis dantų Jones’as praminė Lydon’ą Johnny Rotten’u.

The Swankers pakeitė pavadinimą į The Sex Pistols. Visus grupės tekstus rašė Rotten’as, o beveik visą muziką – Matlock’as, nors autorystė buvo priskiriama visiems Sex Pistols nariams.

Pirmasis oficialus grupės pasirodymas įvyko 1975 metų lapkričio 6-ąją, kai Sex Pistols apšildė grupę Bazooka Joe. Sex Pistols spėjo sugroti tik koverius, nes savo dainas atlikti jiems sutrukdė elektrą atjungę Bazooka Joe nariai, kurie baiminosi dėl savo instrumentų. Dėl to tarp grupių scenoje kilo nedidelės peštynės.

Į pirmąjį solinį Sex Pistols koncertą Mančesteryje atėjo apie 40 žmonių. 1976-ųjų pirmąjį pusmetį grupė grodavo Londono klubuose. Sex Pistols neturėjo įrašų ir jų muzikos negrojo radijo stotys, tačiau grupės populiarumas sparčiau augo. Rugpjūtį Sex Pistols televizijoje atliko „Anarchy In The U.K.“, o netrukus McLaren’o dėka buvo pasirašyta sutartis su įrašų kompanija EMI.

1976 metų rudenį Sex Pistols surengė koncertą Paryžiuje, tai buvo pirmasis grupės pasirodymas užsienyje, o vėliau sugrojo pirmajame pankroko festivalyje klube „100 Club“. Netrukus buvo išleistas pirmasis Sex Pistols singlas „Anarchy In The U.K.“, užėmęs vietiniame tope 38-ąją vietą. Gruodžio 1-ąją grupė dalyvavo Bill’o Grundy televizijos laidoje. Viskas baigėsi tuo, kad grupės nariai tiesioginiame eteryje apipylė vedėją keiksmais. Kitą dieną spauda ir įtūžę britai keikė Sex Pistols ir BBC televiziją. Prasidėjęs turas iš dalies buvo nutrauktas, nes miestų valdžia uždrausdavo koncertus, o tuos, kurie vyko, apspisdavo minios grupės priešininkų.

Sex Pistols išsišokimų EMI buvo per akis, todėl 1977 metų vasarį kompanija nuraukė sutartį, tačiau sumokėjo kompensaciją. Tuo metų grupę papildė Matlock’ą pakeitęs Sid’as Vicious’as. Nors jo grojimo įgūdžiai buvo prasti, grupės įvaizdžiui jis tiko. Vicious’o aistra narkotikams padarė Sex Pistols dar chaotiškesne grupe. Kovą buvo pasirašytas kontraktas su „A&M“, tačiau po savaitės jis buvo nutrauktas. Galiausiai singlą „God Save The Queen“ išleido „Virgin“. Tais metais buvo švenčiamas karalienės jubiliejus, o iškilmės sutapo su singlo išleidimu. Buvo organizuotas koncertas garlaivyje priešais parlamentą. Praėjus pusvalandžiui nuo koncerto pradžios visi Sex Pistols nariai buvo suimti. Nepaisant draudimo groti dainą radijo eteryje, britų tope ji užėmė antrąją vietą. Vėliau prieš grupę buvo įvykdyti keli išpuoliai, todėl Sex Pistols teko apriboti koncertinę veiklą gimtinėje.

1977 metų spalį buvo išleistas vienintelis Sex Pistols studijinis albumas „Never Mind The Bollocks“, atsidūręs pirmoje britų topo vietoje. 1978-ųjų vasarį grupė pradėjo turą po JAV pietus, kur Sex Pistols buvo praktiškai nežinomi. Scenoje Vicious’as stiklo šukėmis pjaustėsi kūną ir provokavo muštines. Kad jo prastas grojimas netrukdytų grupei, jo gitaros garsas dažnai buvo išjungiamas. Tuo metu Sex Pistols santykiai su McLaren’u beveik nutrūko. Pasibaigus turui Rotten’as paliko grupę. Vėliau jis atsisakė pravardės ir įkūrė grupę Public Image Ltd. Lydon’o pasitraukimas reiškė grupės istorijos pabaigą.

1978 metų sausį Sid’as Vicious’as buvo suimtas už savo draugės Nancy Spungen nužudymą. Jis savo kaltę neigė. 1979-ųjų vasarį jis mirė nuo heroino perdozavimo.

1985 metais Lydon’as prisiteisė visų Sex Pistols dainų teises iš McLaren’o. 1996, 2002, 2003 ir 2008 metais grupė buvo atsikūrusi su Glen’u Matlock’u.

Liaudies medicina, vaistažolės | Vaistazoles | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | paplūdimio tinklinis | Darbas puse etato | Volkswagen Passat nuoma